Ahmet USTA

Ahmet USTA

'Blockchain 101' Kitabı Yazarı
Blockchain 101
İnsanlık tarihinin en önemli ihtiyaçlarından birisi bilgiyi veriye dönüştürerek kayıt altına almaktır zira kayıtlı veriler medeniyetlerin temelindeki ana unsurlardan birisidir. Blockchain teknolojisi tarihte ilk kez merkezi yapılara ihtiyaç duymadan bir güven protokolü kurmamıza imkan tanıyor.
Chris SKINNER

Chris SKINNER

'Digital Banking' ve 'Digital Human' Kitaplarının Yazarı
Mustafa SAKALSIZ

Mustafa SAKALSIZ

T2 Yazılım, Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü
Blockchain Neleri Değiştirecek?
Blockchain insanların birbirine güvenmediği durumlarda güven sağlıyor. O zaman bugüne kadar şirketlerin ve devletin güvendeki rolü neydi? Şirketler nasıl var oldu, neleri daha verimli hale getirdiler. Bu süreçlerin Blockchain ile dönüşümüne şahit olabilecek miyiz? Girişim sermayesi şekil mi değiştiriyor, kitlesel fonlama ve ICO yatırım dünyasında neleri değiştiriyor?
Celal CÜNDOĞLU

Celal CÜNDOĞLU

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdür Yardımcısı
Blok Zinciri Deneyerek Öğrenmek
Blok zincir teknoljisi ile hangi iş problemlerini adresleyebileceğimizi bulmak ve farklı blok zincir çözümlerinin potansiyelini değerlendirmek için, sürekli okuma ve öğrenmenin yanı sıra, biz deneme yanılma yolunu da seçtik. Bu oturumda sizlerle “Hyperledger Fabric” ve “ethereium” üzerinde deneyimlediğimiz iki farklı blok zincir kavram ispatı uygulamamızın tecrübelerini paylaşacağız.

 

 

Alper GÜNAYDIN

Alper GÜNAYDIN

Deloitte Danışmanlık Hizmetleri Direktörü
Deloitte ve Tüsiad Blockchain Anketi
TÜSİAD ve Deloitte iş birliğiyle 2018 yılının son çeyreğinde gerçekleştirilen Blockchain anketinde iş dünyasının farklı sektörlerinde ve pozisyonlarında çalışan katılımcının görüşleri alınmıştır. Bu anket ile Türkiye’de Blockchain teknolojisine olan bakış açısı, teknoloji hakkındaki bilgi birikimi, şirketlerin ne ölçüde bu teknolojinin kullanımına hazır oldukları, mevcut durumda hangi şirketlerin Blockchain özelinde bir inisiyatifi hayata geçirdikleri ve kısa, orta ve uzun vadede bu teknolojiyle ilgili atmayı planladıkları adımlar sorgulanmış; anket sonuçları Deloitte’un küresel ölçekte gerçekleştirdiği 2018 Küresel Blockchain anketi sonuçları ile kıyaslanmıştır.